школа

школа

Розробки уроків




Тема уроку: «Україна- незалежна, демократична,
 держава»



Мета уроку: Т.-мають зрозуміти і засвоїти події, пов′язані з проголошенням        
                         незалежності України, суть правонаступництва; роль     
                         Конституції України як основи законодавчого процесу,                
                         розвитку демократичної держави.
                         Р.-розвивати в учнів історико- правове мислення, розуміння
                         ними причинно-наслідкових зв′язків державно- правового        
                         процесу в Україні.
                         В.-виховувати в учнів відчуття причетності, як майбутніх
                         учасників процесу розвитку України, як демократичної         
                         держави.

Обладнання та література:  1.Таблиці з наочного посібника серії «Ранок»
                                                   2. Роздатковий матеріал.
                                                   3. Конституція України
                                                   4. Підручник «Основи правознавства»
Тип уроку:                               засвоєння нових знань
Метод проведення:                інтерактивний
Хід уроку:                                 5. Історія України 11 клас
І.Організаційний момент
ІІ. Мотивація уроку:
  Питання до класу
  Шановні учні, яка різниця між вами і мною? (Учнів варто підвести до думки, що вони є ровесниками незалежної держави і вона як і учні ще дуже молода, в ній є завдання, проблеми в державотворенні, які вирішувати і їм)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1-е питання
З якими подіями пов′язане проголошення незалежності України?
Робота учнів в групах. Клас ділиться на 4 групи. Кожна група отримує завдання в конверті.
Завдання. 1
Визначити послідовність в етапах:
-         Акт проголошення незалежності України;
-         Декларація про державний суверенітет України;
-         Референдум 1 грудня 1991 року
Завдання 2
Знати терміни:
-         Декларація;
-         Акт;
-         Референдум;
-         Державний суверенітет.

Завдання 3
Звернути увагу на дати:
-         16 липня 1990 рік;
-         24 серпня 1991 рік;
-         1 грудня 1991 рік.
     Після опрацювання завдань учні повинні дати відповіді на слідуючі питання:
1.     Поставити дати і події в певній послідовності.
2.     Визначити головну роль Декларації.
3.     Значення проголошення Акта щодо незалежності.
4.     Головна мета і значення референдума 1 грудня 1991 року

     Корекція вчителем відповідей учнів.
2 питання
Питання правонаступництва України.
(Питання до класу).
-         В чому виявилось правонаступництво України після розпаду СРСР?
Вчитель ставить завдання перед класом: користуючись підручником закінчити речення:
На основі закону «Про правонаступництво України» від 12 вересня 1991 року
- найвищим органом державної влади стала…… (Верховна Рада УРСР)
- до прийняття нової Конституції України діє …. (Конституція УРСР від 20.04.1978 року)
- державним кордоном України, що відмежовує Україну від інших держав бувшого СРСР є кордон між ….. (Україною і Білоруською РСР та Російською РСФР)
- всі громадяни, які на 24 серпня 1991 року постійно проживали на території України…..(автоматично стали громадянами нової Української держави)

ІУ. Вчитель пропонує учням зробити висновки до фрагменту уроку.

Немає коментарів:

Дописати коментар